Το ΕΚΕΤΑ και ο Μασούτης παρουσίασαν στο ευρύ κοινό την πρώτη εφαρμογή του e-όραση σε ένα μικρό σουπερμάρκετ που κατασκευάστηκε για τη Βραδιά του Ερευνητή στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου. Ο σκοπός της εφαρμογής είναι να βοηθήσει τα άτομα με μειωμένη όραση να πραγματοποιήσουν αυτόνομα τα ψώνια τους.
![](https://evision-project.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_9130-1-1024x768.jpg)
Μεγάλοι και μικροί επισκέφτηκαν το περίπτερό μας, ενώ εποικοδομητικά ήταν τα σχόλια του κοινού, ειδικά από τους μικρούς μας φίλους με την έμφυτη περιέργεια που τους διακατέχει!
![](https://evision-project.gr/wp-content/uploads/2019/10/ren2019.jpg)